Τουρκία: Γκολ ο Εντιαγέ, βασικός ο Ονιεκούρου στο 1-1 της Άδανα με την Φενέρ

Η Άδανα Ντεμίρσπορ έχασε μεγάλη ευκαιρία να νικήσει την Φενέρ στο τουρκικό πρωτάθλημα (1-1). Γκολ ο πρώην του Άρη Εντιαγέ, βασικός ο Ονιεκούρου του Ολυμπιακού.

Μεγάλο ματς έγινε στα Άδανα για το τουρκικό πρωτάθλημα με την Ντεμίρσπορ να χάνει μεγάλη ευκαιρία να νικήσει την Φενέρ και να πλησιάσει στις πρώτες θέσεις.

Το ματς έληξε 1-1 με τα γκολ στο τέλος. Για την Άδανα Ντεμίρσπορ άνοιξε το σκορ στο 83' με πέναλτι ο Μπαντού Εντιαγέ, πρώην παίκτης του Άρη, ενώ στο πρώτο ημίχρονο είχε χάσει πέναλτι ο Μπελχαντά. Η Φενέρ ισοφάρισε στο 88' με τον Βαλένσια και έμεινε στο -6 από την πρωτοπόρο Γαλατασαράι.

Βασικός για την Άδανα Ντεμίρσπορ ήταν ξανά ο Χένρι Ονιεκούρου που ανήκει στον Ολυμπιακό. Ο Νιγηριανός πήρε κίτρινη κάρτα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ενώ αντικαταστάθηκε στο 89', αμέσως μετά το γκολ της ισοφάρισης.