Bundesliga: Γλίτωσε την ήττα η Μπάγερν από την Κολωνία

Η Μπάγερν Μονάχου ισοφάρισε στο 90' την Κολωνία σε 1-1 για την 17η αγωνιστική της Bundesliga.

Η Μπάγερν Μονάχου δεν έχει ξεκινήσει με τον καλύτερο τρόπο το νέο έτος, αφού λίγο έλειψε να γνωρίσει νέα ήττα στη Bundesliga. Οι Βαυαροί κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 90' την Κολωνία. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 4ο λεπτό χάρη σε γκολ του Σκιρί, αλλά ο Κίμιχ μπόρεσε στο τέλος να δώσει το βαθμό στην ομάδα του.

Η Στουτγκάρδη αν και έμεινε πίσω στο σκορ, κατόρθωσε να γυρίσει το παιχνίδι και να προηγηθεί της Χόφενχαϊμ με 2-1. Οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με αριθμητικό πλεονέκτημα ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις. Όσον αφορά τη Βόλφσμπουργκ, οι «λύκοι» συνέτριψαν με 5-0 τη Χέρτα στο Βερολίνο.