Ήττα εκτός προγράμματος για την Βίντι (vids)

Η Βίντι γνώρισε την ήττα με 2-1 από την ουραγό του ουγγρικού πρωταθλήματος, Πούσκας Ακάντεμι.

Η Βίντι, αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa League, γνώρισε την ήττα με 2-1 από την Πούσκας Ακάντεμι, για την όγδοη αγωνιστική του ουγγρικού πρωταθλήματος. Οι πρωταθλητές Ουγγαρίας, προηγήθηκαν στο 24' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σκέποβιτς, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον ίδιο τρόπο ένα τέταρτο αργότερα (39') με τον Κνέζεβιτς.

Στο 86΄ ο Ντε Ζέσους διαμόρφωσε το τελικό 2-1 μετά από ωραία ατομική προσπάθεια. Στο 12ο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, ο Σκέποβιτς δεν ευστόχησε για δεύτερη φορά από τα έντεκα βήματα, χάνοντας την ευκαιρία να χαρίσει τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.