«Τεσσάρα» και χωρίς Νεϊμάρ!

Η Παρί Σεν Ζερμέν επιβλήθηκε με 4-0 της Σεντ Ετιέν, ενώ η Νις νίκησε 2-1 τη Ρεν.

Ο Νεϊμάρ μπορεί να έμεινε στον πάγκο για να πάρει ανάσες ενόψει Άνφιλντ, αλλά η Παρί Σεν Ζερμέν και χωρίς αυτόν φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ τη Σεντ Ετιέν. Οι «στεφανουά» μέχρι το παιχνίδι στο Παρίσι ήταν αήττητοι. Καβάνι, Ντράξλερ, Ντι Μαρία και Ντιαμπί ήταν αυτοί που βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα και χάρισαν τη νίκη στην ομάδα τους.

Στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής η Νις νίκησε 2-1 τη Ρεν κάνοντας την ολική επαναφορά. Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο με συγκινήσεις το δοκάρι του Λεέ – Μελού (16’) για τους γηπεδούχους και την απόκρουση του πέναλτι του Μπουριζό από τον γκολκίπερ της Νις, Μπενίτεζ (20’) το ημίχρονο έληξε ισόπαλο. Το αυτογκόλ του Σαρ έφερε τους «νισουά», του Βεϊρά, στο προσκήνιο και με 2 γκολ σε 12 λεπτά γύρισαν το ματς, με τον Λεέ – Μελού να γλιτώνει την «ταμπέλα» του μοιραίου.