Φιορεντίνα - Σαμπντόρια 1-0: Ο Μπάρακ την έστειλε στους «8»

Στα προημιτελικά του ιταλικού Κυπέλλου προκρίθηκε η Φιορεντίνα που λύγισε 1-0 την Σαμπντόρια στο «Αρτέμιο Φράνκι». Εκεί θα αντιμετωπίσει την Τορίνο

Η Φιορεντίνα σκόραρε δις, το ένα μέτρησε, επικράτησε με το μίνιμουμ σκορ της Σαμπντόρια στο «Αρτέμιο Φράνκι» και πήρε το εισιτήριο για την προημιτελική φάση του Coppa Italia. Εκεί όπου θα βρει απέναντι της την Τορίνο η οποία απέκλεισε τη Μίλαν.

Οι «Βιόλα» ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, ενώ φρόντισαν να πάρουν τα ηνία από νωρίς. Ο Μπάρακ εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Ρανιέρι και στο 25' έκανε το 1-0. Οι γηπεδούχοι σκόραραν και στο 38' με τον Γιόβιτς όμως το τέρμα ακυρώθηκε με χρήση VAR για οσφάιντ.

Παρά τις προσπάθειες της «Σαμπ» το 1-0 δεν άλλαξε ενώ να σημειωθεί πως ο Μουρίγιο στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας με δέκα την ομάδα του.