Πασλίδης: Δεν ήταν αρκετό το γκολ του, για την Αλκμάαρ, ώστε να νικήσει την Φιτέσε (1-1)

Η Αλκμάαρ προηγήθηκε στο 78ο λεπτό με γκολ του Βαγγέλη Παυλίδη αλλά δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο, αφού ισοφαρίστηκε (1-1) λίγο πριν το τέλος από την Φιτέσε

Παρότι η Άλκμααρ προηγήθηκε με γκολ του Βαγγέλη Παυλίδη στο 78ο λεπτό δεν κατάφερε να βρεθεί στον πόντο από την κορυφή του Ολλανδικού πρωταθλήματος και την Φέγενορντ, αφού η Φιτέσε ισοφάρισε λίγο πριν το φινάλε (1-1)

Ο Έλληνας διεθνής επιθετικός κεφαλαιοποίησε την υπεροχή των γηπεδούχων υποδεχόμενος την μπάλα στο όριο του οφσάιντ πριν προχωρήσει και με ωραίο σουτ στην κίνηση εκτέλεσε τον αντίπαλο κίπερ για το 1-0.

Η ΑΖ κρατούσε το προβάδισμα και μια μεγάλη νίκη στα χέρια της, αλλά την… πάτησε στο φινάλε αφού δέκα λεπτά αργότερα ο Σανκόχ ισοφάρισε στο τελικό 1-1, αφήνοντας την Αλκμάαρ στο -3 από την ομάδα του Ρότερνταμ, που παίζει την Κυριακή.