Η Γαλατασαράι διέλυσε με 7-0 εκτός έδρας την Μπασακσεχίρ

Ασύλληπτο διπλό έκανε η Γαλατασαράι που επικράτησε με σκορ 7-0 της Μπασακσεχίρ εκτός έδρας.

Τον τρόμο σκόρπισε η Γαλατασαράι, η οποία επικράτησε εκτός έδρας με το ασύλληπτο 7-0 της Μπασακσεχίρ.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν τον αγώνα και στον βαθμολογικό πίνακα βρίσκονταν στην 4η θέση της βαθμολογίας ισόβαθμες.

Μετά το τέλος του ματς η Γαλατά βρίσκεται τρεις βαθμούς μπροστά από τη Μπασακσεχίρ, αλλά ο τρόπος που το έκανε ήταν κάτι παραπάνω από επιβλητικός.

Η Γαλατά την διέλυσε μέσα στην έδρα της με σκορ 7-0 σε ένα αποτέλεσμα που έχει προκαλέσει αίσθηση. Ακτούρκογλου (14'), Ικάρντι (45' πεν.) και Ενταγισίμιε (45+4 αυτ.) διαμόρφωσαν το 0-3 στα πρώτα 45 λεπτά.

Η Γαλατασαράι όχι απλά δεν έβγαλε το πόδι από το γκάζι στην επανάληψη, αλλά πέτυχε ακόμα τέσσερα τέρματα. Ο Ακτούργκογλου σκόραρε ξανά στο 59' και στο 85', ενώ από ένα γκολ πέτυχαν οι Μέρτενς (65') και Μπαρντακτσί (88'). Πρόκειται για την πιο βαριά ήττα στην ιστορία της Μπασακσεχίρ.