Έμπολι-Κρεμονέζε 2-0: «Χτύπησε» στην αρχή και στο τέλος του β' μέρους

Η Έμπολι επικράτησε με σκορ 2-0 της Κρεμονέζε σε ένα παιχνίδι που τα πάντα κρίθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.

Σπουδαία νίκη πέτυχε η Έμπολι που επικράτησε με σκορ 2-0 της Κρεμονέζε. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν την κατοχή της μπάλας, αλλά οι φιλοξενούμενοι εκείνοι που κατάφεραν να δημιουργήσουν ευκαιρίες για να σκοράρουν. Η Κρεμονέζε είχε 2-3 καλές στιγμές, τις οποίες δεν έκανε γκολ και το 0-0 έμεινε μέχρι το φινάλε.

Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε. Η Έμπολι μπήκε δυνατά στο γήπεδο και στο 46ο λεπτό της αναμέτρησης βρήκε το γκολ με τον Καμπιάγκι και άνοιξε το σκορ. Η συνέχεια ήταν όλη δική της, αφού έβγαλε επιθετικότητα και συνέχισε να πιέζει ψάχνοντας το δεύτερο γκολ. Τελικά στο 90' οι γηπεδούχοι βρήκαν και δεύτερο γκολ με τον Παρίζι που διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Το πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής

Παρασκευή 11/11

Έμπολι-Κρεμονέζε 2-0

46' Καμπιάγκι, 90' Παρίζι