Αργεντινή: Κυπελλούχος η Ρασίνγκ σε έναν τελικό με δέκα αποβολές (vid)

Η Ρασίνγκ κατέκτησε το κύπελλο Αργεντινής νικώντας με 2-1 την Μπόκα Τζούνιορς στην παράταση (1-1 κανονικός αγώνας). Ο τελικός ήταν επεισοδιακός με τον διαιτητή να δείχνει δέκα κόκκινες κάρτες!

Συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις της κανονικής διάρκειας, οι δυο ομάδες έμειναν με δέκα παίκτες, αφού αποβλήθηκαν με απευθείας κόκκινη, οι Σεμπάστιαν Βίγια (Μπόκα) και Γιόχαν Καρμπονέρο (Ράσινγκ), ενώ στο 100ό λεπτό αποβλήθηκε και ο Αλαν Βαρέλα για την ομάδα του Μπουένος Αιρες.

Το γκολ της νίκης από τον Κάρλος Αλκαράθ στο 118' δημιούργησε χάος στον αγωνιστικό χώρο με τον διαιτητή Φακούντο Τέγιο να αποβάλει άλλους πέντε παίκτες από την Μπόκα. Συγκεκριμένα τους Αντβίνκουλα, Σαμπράνο, Γκονζάλες, Φάμπρα και Μπενεντέτο, ενώ οι Αλκαράθ και Σαμπέγιος αποβλήθηκαν από πλευράς Ράσινγκ.

Αξίζει να παρακολουθήσετε το ρεσιτάλ που δίνει ο διαιτητής δείχνοντας κόκκινες κάρτες στο βίντεο που ακολουθεί: