Μπέτις – Σεβίλλη 1-1: Δύο γκολ, τρεις κόκκινες στο ντέρμπι της Ανδαλουσίας

Δεν ανέδειξε νικητή το ντέρμπι της Ανδαλουσίας στο Μπενίτο Βιγιαμαρίν. Μπέτις – Σεβίλλη 1-1 σε ένα ματς με τρεις αποβολές!

Στο Μπενίτο Βιγιαμαρίν, το ντέρμπι της Ανδαλουσίας δεν ανέδειξε νικητή. Η Μπέτις με παίκτη παραπάνω από το 38’ (αποβλήθηκε ο Μοντιέλ), πήρε το προβάδισμα λίγο πριν από το τέλος του πρώτου μέρους με αυτογκόλ του Νάβας (1-0) αλλά στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Φεκίρ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έμειναν με εννέα. Η Σεβίλλη επέστρεψε και θα μπορούσε να πάρει και τη νίκη. Ο Ιγκλέσιας στο 49’ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα και τα πράγματα έγιναν στη συνέχεια δύσκολα.

Άντεξε η Μπέτις μέχρι και το 81’ όταν ο Γκούντελι με υπέροχο σουτ έγραψε το 1-1 ενώ ο ίδιος παίκτης είχε λίγο αργότερα και δοκάρι σε έναν ακόμη «κεραυνό». Έτσι το 1-1 δεν άλλαξε μέχρι και το φινάλε.