Αργεντινή: Η Ρίβερ Πλέιτ «χάρισε» το πρωτάθλημα στη Μπόκα Τζούνιορς (highlights)

H Mπόκα Τζούνιορς πήρε το πρωτάθλημα στην Αργεντινή μετά και τη... βοήθεια της Ρίβερ Πλέιτ.

Aπίστευτα πράγματα συνέβησαν στην τελευταία αγωνιστική της Αργεντινής, με τη Μπόκα Τζούνιορς να αναδεικνύεται πρωταθλήτρια.

Η Μπόκα ήταν ένα βαθμό μπροστά από τη Ρασίνγκ και υποδέχτηκε την Ιντεπεντιέντε. Στο Μπομπονέρα οι δύο ομάδες έμειναν στο 2-2 και οι φίλοι της Μπόκα περίμεναν με αγωνία το αποτέλεσμα της Ρασίνγκ με τη Ρίβερ Πλέιτ.

H μισητή αντίπαλος της Μπόκα άνοιξε το σκορ κόντρα στη Ρασίνγκ με πέναλτι του Ρόχας, αλλά οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν με τη σειρά τους πέναλτι στο 90ό λεπτό.

Όμως ο Γκαλβάν νικήθηκε από τον Φράνκο Αρμάνι και έχασε την ευκαιρία να δώσει τον τίτλο στην ομάδα του. Μάλιστα η Ρίβερ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε και δεύτερο τέρμα. Έτσι η Μπόκα Τζούνιορς αναδείχθηκε πρωταθλήτρια για φέτος στην Αργεντινή.