Τουλούζ - Ανζέ 3-2: Έσπασαν την παράδοση οι «βιολέ»

Με καλή εμφάνιση και χωρίς να δυσκολευτεί -παρά το τελικό σκορ- η Τουλούζ επιβλήθηκε 3-2 της Ανζέ και επέστρεψε στις επιτυχίες στο Σαμπιονά. Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία.

Επιστροφή στις νίκες για την Τολούζ στο Σαμπιονά. Οι «βιολέ» επικράτησαν 3-2 της Ανζέ στο εναρκτήριο παιχνίδι του Κυριακάτικου προγράμματος της 11ης αγωνιστικής στη Ligue 1. Τέταρτο σερί ματς αήττητοι οι γηπεδούχοι, ισάριθμες ήττες για τους φιλοξενούμενους που έπεσαν στην προτελευταία θέση.

Όσον αφορά το ματς, η Τουλούζ άνοιξε το σκορ με τον Ντεζαεγκερέ στο 10' αλλά η Ανζέ ισοφάρισε με τον Μπενταλέ στο 33ο λεπτό. Παρόλα αυτά, πριν το τέλος του α' μέρους, ο Βαν Ντε Μπούμεν με πέναλτι (40') έβαλε ξανά σε θέση ισχύος την Τουλούζ.

Στο δεύτερο 45λεπτο, ο Σπίρινγκς έβαλε τις βάσεις για το τρίποντο (67') ενώ ο Σαλαμά στις καθυστερήσεις απλώς διαμόρφωσε το τελικό 3-2. Πρώτη νίκη για τους «βιολέ» επί της Ανζέ ύστερα από το 2018.