Premier League: Η Νότιγχαμ έπεσε πάνω στον Ζοζέ Σα, ισοπαλία (2-2) στο Κρέιβεν Κότατζ

Η Γουλβς με «ήρωα» τον Ζοζέ Σα επικράτησε 1-0 της Νότιγχαμ στο ντέρμπι των τελευταίων θέσεων. Φούλαμ – Μπόρνμουθ 2-2 στο Κρέιβεν Κότατζ.

Η Γουλβς πανηγύρισε μια σημαντική νίκη (1-0) με αντίπαλο τη Νότιγχαμ που παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. «Ήρωας» της αναμέτρησης ο Πορτογάλος τερματοφύλακας Ζοζέ Σα, ο οποίος στο 1-0, απέκρουσε πέναλτι του Τζόνσον στο 79ο λεπτό. Το τέρμα που χάρισε τη νίκη στη Γουλβς ο αρχηγός Ρούμπεν Νέβες με πέναλτι στο 56ο λεπτό του αγώνα.

Φούλαμ – Μπόρνμουθ 2-2 στο Κρέιβεν Κότατζ σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι με τον Σολάνκε να είναι πολύ καλός στο πρώτο μέρος, προηγήθηκαν δύο φορές (0-1, 1-2) αλλά στο 52’ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι του Σέρβου φορ, Μίτροβιτς.