Έμπολι – Μίλαν 1-3: Από την κόλαση στον παράδεισο οι «ροσονέρι» με τρία γκολ στις καθυστερήσεις!

Η Μίλαν επικράτησε με 3-1 της Έμπολι σε ένα ματς - θρίλερ για την 8η αγωνιστική της Serie A, δεχόμενη γκολ στο 90+2' και σημειώνοντας δύο έως το 90+6'!

Το σενάριο του Έμπολι – Μίλαν 1-3 δεν θα μπορούσε να το γράψει ούτε ο πιο… ευρηματικός συγγραφέας μυθιστορημάτων. Τέτοια πλοκή, τέτοιο «θρίλερ», τέτοιες συγκινήσεις και με τα συναισθήματα να αλλάζουν στις καθυστερήσεις δύο φορές, δεν είναι κάτι που το συναντάμε κάθε μέρα.

Η Μίλαν επέστρεψε στις νίκες, αφού είδε όλη της η προσπάθεια από το γκολ του Ρέμπιτς στο 79’ να καταστρέφεται στο 90+2’ εξαιτίας του τέρματος του Μπαϊράμι, που έφερε το ματς στα ίσα (1-1).

Παρόλα αυτά, οι «ροσονέρι» χόρεψαν στη… βροχή και με γκολ των Τουρέ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων και του Λεάο στο 6ο, πήραν μία υπερπολύτιμη νίκη στην προσπάθεια που κάνουν για να κρατηθούν κοντά στην κορυφή (σ.σ. αυτή τη στιγμή είναι στο -3).