Οσασούνα – Χετάφε 0-2: «Άλωσε» την Παμπλόνα

Η Χετάφε που δεν είχε νίκη εκτός έδρας φέτος στην Ισπανία, «έσπασε» το εντός έδρας αήττητο της Οσασούνα (0-2) που έπαιζε με δέκα παίκτες από το 43ο λεπτό.

Η Χετάφε έσπασε το φετινό εντός έδρας αήττητο της Οσασούνα. Εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις ευκαιρίες που έκανε, πέτυχε δύο τέρματα και…σκότωσε την Οσασούνα που μπήκε δυνατά, είχε φάσεις και δοκάρι στο 0-0 αλλά στο 30’ ο Ιγκλέσιας με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 0-1.

Στο 43’ ο σκόρερ του 0-1 κέρδισε και την αποβολή του Άβιλα (σωστά αποβλήθηκε αφού πρώτα ο διαιτητής ειδοποιήθηκε από τον VAR και είδε τη φάση).

Στο 76’ ο Άλβαρες διαμόρφωσε το τελικό 0-2 για τη Χετάφε που τελείωσε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μίλα με 2η κίτρινη κάρτα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.