Bundesliga: Στις καθυστερήσεις γλίτωσε την ήττα (1-1) από την Χέρτα η Μάιντζ!

Η Χέρτα Βερολίνου ισοφαρίστηκε από την Μάιντζ (1-1), στο 94ο λεπτό, στο εναρκτήριο ματς της 7ης αγωνιστικής της Bundesliga

Το εναρκτήριο ματς της 7ης αγωνιστικής της Bundesliga διεξήχθη στο Μάιντζ, μεταξύ της ομώνυμης ομάδας και της Χέρτα Βερολίνου κι έληξε ισόπαλο 1-1 με το αποτέλεσμα να διαμορφώνεται από δύο γαλλικά γκολ, με το ένα να έρχεται στις καθυστερήσεις.

Οι πρωτεουσιάνοι προηγήθηκαν με τον Τουσάρ, από πάσα του Εγιούκε στο ημίωρο, αλλά οι γηπεδούχοι - που προέρχονταν από 4αρα (4-1) από την Χοφενχάιμ, εκτός έδρας - προσπάθησαν ν' αντιδράσουν για ν' αποφύγουν τη δεύτερη διαδοχική τους ήττα και τα κατάφεραν στο 94' με τον Αντονί Κασί

Με τρεις ήττες στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές είχε ξεκινήσει η Χέρτα την τρέχουσα σεζόν στην αλλά ακολούθως γύρισε το ...φύλλο και μετρά 4 ματς αήττητη.