Γιουβέντους - Σαλερνιτάνα 2-2: Γλίτωσε την ήττα στο 91' η «γηραιά κυρία» σε ματς - ροντέο!

Η Σαλερνιτάνα προηγήθηκε στο πρώτο μέρος 0-2 η Γιουβέντους ισοφάρισε με τον Μπουνούτσι στο 91' στην επαναφορά πέναλτι του που αποκρούστηκε κι οι «μπανκονέρι» τελείωσαν το ματς με εννιά αφού αποβλήθηκαν οι Μίλικ και Κουαδράδο, όπως κι ο τεχνικός Αλέγκρι

Ματς για γερά νεύρα ήταν το τελευταίο χρονικά του Κυριακάτικου προγράμματος της 6ης αγωνιστικής της Serie A.

H Σαλερνιτάνα πήγε στο Τορίνο να παίξει με την Γιουβέντους, αήττητη τέσσερα ματς (1 νίκη - 3 ισοπαλίες, οι δύο διαδοχικές) και το επέκτεινε το σερί της αφού στο ημίχρονο προηγείτο με γκολ των Καντρέβα (18') και Πιάτεκ (45+5' πεν.)

Ωστόσο στην επανάληψη η «γηραιά κυρία» αντέδρασε μειώνοντας με τον Μπρέμερ (51') και βρίσκοντας την ισοφάριση με τον Μπονούτσι (91') που πήρε το «ριμπάουντ» πέναλτι του το οποίο απέκρουσε ο Σέπε.

Ως το τελικό σφύριγμα οι Γιουβέντους έμεινε με 9 παίκτες αφού αποβλήθηκαν οι Μίλικ (96') και Κουαδράδο (99'), αλλά κι ο προπονητής της (Αλέγκρι), ενώ οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν 10 λόγω κόκκινης στον Φάτσιο.

Για να γίνει το ματς ...ροντέο μεσολάβησε ακυρωθέν γκολ του Μίλικ που έβγαλε την φανέλα πανηγυρίζοντας δεχόμενος δεύτερη κίτρινη.

Έστω κι έτσι η Γιουβέντους έμεινε αήττητη, αλλά από τα έξι ματς της έχει πάρει μόνο τα δύο...