Ρεάλ Μαδρίτης – Μαγιόρκα 4-1: Ανατροπή με Βινίσιους, Ροντρίγκο

Η Ρεάλ Μαδρίτης δυσκολεύτηκε αλλά κέρδισε 4-1 τη Μαγιόρκα που προηγήθηκε στο 35' αλλά δεν άντεξε.

Με τους Βινίσιους, Ροντρίγκο να…καθαρίζουν στην επανάληψη η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε 4-1 της Μαγιόρκα που προηγήθηκε είχε μεγάλη ευκαιρία στο 1-1 αλλά στο τέλος έχασε.

Στο 35’ ο Μουρίκι με κεφαλιά (δεν πήδηξε καν ο Μεντί) άνοιξε το σκορ αλλά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Βαλβέρδε με ένα υπέροχο τέρμα έγραψε το 1-1. Ο άσος της Ρεάλ πήρε την μπάλα κάτω από τη μεσαία γραμμή, προχώρησε, κανένας δεν τον σταμάτησε και με έναν κεραυνό με το αριστερό έγραψε το 1-1.

Στην επανάληψη η Μαγιόρκα στο 1-1 είχε μεγάλη ευκαιρία με τον Σάντσες λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι. Η Ρεάλ γλίτωσε το 1-2 και στο 72’ ο Βινίσιους με πλασέ μετά την ωραία προσπάθεια του Ροντρίγκο, έγραψε το 2-1. Ο δημιουργός του δεύτερου τέρματος με υπέροχο τρόπο «καθάρισε» το ματς στο 89’ και στο 93ο λεπτό ο Ρούντιγκερ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.