Μαρσέιγ– Λιλ 2-1: «Πάτησε» κορυφή!

Η Μαρσέιγ κέρδισε με 2-1 τη Λιλ στο «Βελοντρόμ» με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και… συγκατοικεί με την Παρί Σεν Ζερμέν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα

«Άλμα» στην κορυφή έκανε η Μαρσέιγ που επικράτησε με 2-1 της Λιλ στη Μασσαλία και παρέμεινε αήττητη για πέντε συνεχόμενες αγωνιστικές, ενώ πλέον μοιράζεται την πρώτη θέση στη βαθμολογία μαζί με την Παρί Σεν Ζερμέν.

Η νίκη μάλιστα ήρθε με ανατροπή. Μόλις στο 12ο λεπτό ο Ισμαΐλι πήρε το ριμπάουντ έπειτα από δοκάρι και έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 των γηπεδούχων.

Η απάντηση της Μαρσέιγ δεν άργησε να έρθει. Σε μία κόντρα επίθεση ο Ουντέρ έγινε αποδέκτης της μπάλας από τα δεξιά.

Έκανε το γύρισμα στην περιοχή, εκεί μου περίμενε ο Αλέξις Σάντσες για το 1-1.

Οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς… τούμπα στο 61ο λεπτό. Μετά από εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, ο Κολάσινατς πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Ζιγκό από κοντά πλάσαρε για το τελικό 2-1.