«Αφεντικό» του Οld Firm και της Σκωτίας η Σέλτικ (των Ποστέκογλου - Γιακουμάκη) 4-0 τη Ρέιντζερς!

Η πρωταθλήτρια Σέλτικ των Άγγελου Ποστέκογλου και Γιώργου Γιακουμάκη συνέτριψε 4-0 την Ρέιντζερς στο πρώτο Old Firm της σεζόν, κάνοντας ξεκάθαρο ότι και την φετινή χρονιά έχει το πάνω χέρι στο Σκωτσέζικο ποδόσφαιρο!

Σε επίδειξη δύναμης και παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε η Σέλτικ το πρώτο Old Firm της σεζόν, κόντρα στην Ρέιντζερς, συντρίβοντας την με το εμφατικό 4-0!

Αποτέλεσμα που εκτός του ότι περιγράφει τη διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων προϊδεάζει για διατήρηση των «σκήπτρων» από τους, πρωταθλητές, «Κέλτες» του Άγγελου Ποστέκογλου και του Γιώργου Γιακουμάκη.

Ο διεθνής Έλληνας επιθετικός μπήκε μόλις στο 5ο λεπτό, αντικαθιστώντας τον τραυματία Φορουχάσι

Τρία λεπτά αργότερα το, κατάμεστο, «Σέλτικ Παρκ» πανηγύρισε για πρώτη φοράμ αφού οι γηπεδούχοι άνοξαν στο σκορ με τον Λίελ Αμπάντα

Ο Ζότα στο 32ο λεπτό διπλασιάσε τα τέρματα τους κι και οκτώ λεπτά μέτα ο Αμπάντα έκανε το 3-0 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «διαμαρτυρόμενοι» προσπάθησαν ν' αντιδράσουν, αλλά μάταια.

Αντίθετα οι γηπεδούχοι πέτυχαν ένα ακόμα γκολ με τον Τέρνμπουλ στο 78'.