Βέρντερ Βρέμης - Άιντραχτ Φρανκφούρτης 3-4: Πήραν το «θρίλερ» και το πρώτο τους τρίποντο οι «Αετοί»

Ύστερα από ένα συναρπαστικό ματς με δύο ανατροπές, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης επικράτησε 4-3 της Βέρντερ στη Βρέμη και πανηγύρισε το παρθενικό της τρίποντο στην Bundesliga. Πρώτη ήττα για τους «πράσινους». Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Η μπίλια έκατσε στο... κόκκινο! Ύστερα από ένα εκπληκτικό παιχνίδι με επτά γκολ και δύο ανατροπές, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης επικράτησε 4-3 της Βέρντερ στη Βρέμη, την υποχρέωση στην παρθενική της ήττα και παράλληλα πανηγύρισε για πρώτη φορά στην εφετινή Bundesliga.

Στο ματς που έριξε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής, οι «Αετοί» προηγήθηκαν με τον Γκέτσε στο 2ο λεπτό αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν. Συγκεκριμένα, στο 14' ο Γιούνγκ ισοφάρισε και ο Μπιτενκούρτ τρία λεπτά μετά έκανε το 2-1.

Ωστόσο, το σόου του α' μέρους δεν είχε τελειώσει. Η Άιντραχτ ξαναμπήκε στο ματς με τον Κόλο Μουάνι 32' και στο 39' πήγε στα αποδυτήρια, ούσα μπροστά στο σκορ, με ωραίο τελείωμα του Λίντσρομ (39').

Στην επανάληψη με το... καλημέρα ο Σο έκανε το 2-4 στο 48' και η Βέρντερ απλώς μείωσε στο 92' με πέναλτι του Φούλκρουγκ.