Ligue 1: «Χ»αμένη ευκαιρία για Τουλούζ, ψηλά η Κλερμόν, εκτός έδρας νίκες για Οσέρ, Μπρεστ

Η Τουλούζ γύρισε τον αγώνα κόντρα στη Λοριάν αλλά στο 80’ δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης (2-2). Εκτός έδρας νίκες για Οσέρ, Μπρεστ. Ψηλά η Κλερμόν.

Δεν κατάφερε να…πιάσει κορυφή η Τουλούζ. Έμεινε πίσω στο σκορ κόντρα στη Λοριάν στα πρώτα λεπτά, επέστρεψε, γύρισε το παιχνίδι (2-1) αλλά στο 80’ έγινε το 2-2 και έχασε το «τρίποντο».

Η Κλερμόν με γκολ του Καουΐ στα πρώτα λεπτά πήρε τη νίκη με αντίπαλο τη Νις που τελείωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες.

Η Μπρεστ έκανε…πάρτι στην έδρα της Ανζέ. Προηγήθηκε 3-0 και πήρε άνετα τη νίκη με 3-1, σε ένα ματς όπου οι γηπεδούχοι έπαιζαν από τοπ 34’ με δέκα παίκτες.

Στο Μονπελιέ – Οσέρ είχαμε 4 αποβολές (δύο για κάθε ομάδα) και τρία γκολ. Η Μονπελιέ προηγήθηκε αλλά η Οσέρ μέσα σε ένα πεντάλεπτο γύρισε τούμπα το ματς, σε διάστημα όπου και οι δυο ομάδες έπαιζαν με δέκα. Στα τελευταία λεπτά είχαμε ακόμη δύο αποβολές.