Bundesliga: Απίθανη Βέρντερ, κέρδισε 3-2 τη Ντόρτμουντ αν και έχανε με 2-0

Τεράστια νίκη, με επική ανατροπή για τη Βέρντερ Βρέμης, με 3-2 μέσα στην έδρα της Ντόρτμουντ, που ήταν μπροστά με 2-0 μέχρι και το 88ο λεπτό!

Απίθανα πράγματα στο Ντόρτμουντ – Βέρντερ Βρέμης. Οι «πράσινοι» της Βρέμης αν και ήταν πίσω στο σκορ με 2-0 μέχρι το 88’ κατάφεραν όχι μόνο να γυρίσουν το ματς αλλά πήραν και τη νίκη με 3-2.

Ο Μπραντ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και ο Γκερέιρο στο 77’ έκαναν το 2-0 αλλά η Βέρντερ που είχε πολύ καλή παρουσία επέστρεψε με τρία γκολ από το 89’ και μετά.

Στο 89’ ο Μπιούχαναν μείωσε σε 2-1, ο Σμιντ με κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2 και πριν καλά-καλά το καταλάβουν οι γηπεδούχοι έγινε και το 2-3 από τον Μπουρκέ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο Βόλφσμπουργκ – Σάλκε (0-0) είχαμε αρκετές χαμένες ευκαιρίες αλλά και ένα γκολ που δεν μέτρησε στην επανάληψη για τους γηπεδούχους (Κιλαμποκί). Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Τερόντε για τους φιλοξενούμενους δυο φορές νικήθηκε από το σημείο του πέναλτι από τον Καστέελς. Ο Βέλγος απέκρουσε το πρώτο πέναλτι αλλά δόθηκε επανάληψη αλλά και στο δεύτερο είπε όχι και κράτησε το μηδέν!

Η Φράιμπουργκ με τέρμα του Γρίφο στο πρώτο τέταρτο πήρε τη νίκη μέσα στην έδρα της Στουτγάρδη (0-1). Για τους γηπεδούχους, ο Ντίνος Μαυροπάνος αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο και μάλιστα έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοσφαρίσει στο 35΄, με κεφαλιά που απέκρουσε με υπερένταση ο τερματοφύλακας. Με γκολ του Λι στις καθυστερήσεις, η Μάιντς πέρασε νικηφόρα από το Αουγκσμπουγκ (2-1).