Premier League: Κορυφή με Κέιν η Τότεναμ

Με πρωταγωνιστή ξανά τον Χάρι Κέιν η Τότεναμ νίκησε 1-0 την επικίνδυνη Γουλβς και πέρασε προσωρινά στην κορυφή της Premier League. Δύο δοκάρια οι γηπεδούχοι

Τα βρήκε σκούρα απέναντι στην Γουλβς που είχε σωρεία επιθετικών προσπαθειών η Τότεναμ, αλλά τελικά χάρη στον... Χάρι Κέιν βρήκε τον τρόπο για το τρίποντο (1-0) και πέρασε προσωρινά στην κορυφή της Premier League με 7 βαθμούς σε 3 αγώνες, ενώ οι Σίτι και Άρσεναλ έχουν 6 πόντους με τις νίκες τους στις δύο πρώτες αγωνιστικές.

Η Γουλβς ήταν ανώτερη και είχε ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, με την Τότεναμ να ισορροπεί στην επανάληψη και να παίρνει τον έλεγχο, Είχε δύο δοκάρια, με Κέιν στο 51΄και Σον στο 63' και βρήκε το γκολ στο 64' με σκόρερ τον Χάρι Κέιν από ασίστ του Πέρισιτς, μετά από έξοχη πάσα του Σον. Ο Λάγκε έκανε αλλαγές για να μπορέσει να βοηθήσει την ομάδα του για την ισοφάριση, με τις ευκαιρίες και τις τελικές προσπάθειες να είναι συντριπτικά για τέτοιο ματς υπέρ των φιλοξενούμενων! Τελικά ο Αντόνιο Κόντε και οι παίκτες του πανηγύρισαν τη σημαντική νίκη στο Λονδίνο.

Το γκολ του Κέιν έγραψε ιστορία καθώς ήταν το 185ο με μία ομάδα στην Premier League ξεπερνώντας έτσι τον Σέρχιο Αγκουέρο.

Κίτρινη είδαν οι Χόιμπεργκ, Κέιν, Αΐτ-Νουρί, Κόλινς

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γιορίς, Σάντσες, Ντάιερ, Ντέιβις, Έμερσον, Χόιμπεργκ, Μπεντανκούρ, Πέρισιτς (76' Σεσενιόν), Κουλουσέφσκι (86' Μπισουμά), Σον (76' Ριτσάρλισον), Κέιν

ΓΟΥΛΒΣ: Σα, Ότο, Κόλινς, Κίλμαν, Νέτο (71' Τραορέ), Νούνιες, Νέβες, Μουτίνιο (58' Ντεντόνκερ), Αΐτ-Νουρί (71' Σεμέδο), Ποντένσε (59' Χιμένες), Γκουέδες (81' Χουάνγκ)