Serie A: Οριακές νίκες για Λάτσιο και Φιορεντίνα! (highlights)

Είδαν κι έπαθαν οι Φιορεντίνα και Λάτσιο να επικρατήσουν των Κρεμονέζε και Μπολόνια αντίστοιχα για την πρεμιέρα της Serie A. Όλα τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και τα highlights των αγώνων στην Ιταλία.

Σε ματς για γερά νεύρα εξελίχθηκαν αυτά της Κυριακής (14/8) μεταξύ της Λάτσιο και της Μπολόνια, όπως και της Φιορεντίνα με την Κρεμονέζε, για την αγωνιστική της σεζόν 2022-2023 στη Serie A.

Αρχικά οι «λατσιάλι» έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μαξιμιάνο (στο ντεμπούτο του στο ιταλικό πρωτάθλημα) μόλις στο 6', ωστόσο η δεύτερη κίτρινη στον Σουμαορό από πλευράς Μπολόνια στο 45'+4' εξισορρόπησε την κατάσταση.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν... τούμπα το ματς στο β' μέρος με το νικητήριο γκολ να έρχεται από τον Ιμόμπιλε, που έγραψε το τελικό 2-1.

Στη Φλωρεντία οι «βιόλα» τα βρήκαν... σκούρα απέναντι στη νεοφώτιστη Κρεμονέζε, η οποία ισοφάρισε δις το παιχνίδι, ωστόσο με τέρμα του Μαντραγκόρα στο 5ο (!) λεπτό των καθυστερήσεων έφτασαν κι αυτοί σε δραματική νίκη με σκορ 3-2!