Νότιγχαμ – Γουέστ Χαμ 1-0: Πρώτη νίκη με Αβονίγι

Η Νότιγχαμ με γκολ του Αβονίγι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έκαμψε την αντίσταση της Γουέστ Χαμ (1-0) που είχε δύο δοκάρια και ένα χαμένο πέναλτι. Ο Χέντερσον είπε όχι στον Ράις. Στο γήπεδο και ο Μαρινάκης.

Η Νότιγχαμ μπήκε δυνατά και με τον κόσμο στο πλευρό της, θέλοντας να σημειώσει ένα γρήγορα τέρμα αλλά ο Φαμπιάνσκι ήταν σε καλή μέρα. Οι φιλοξενούμενοι, ισορρόπησαν, κράτησαν μπάλα και ήταν στη συνέχεια απειλητικοί.

Σκόραραν στο 42’ αλλά το γκολ ακυρώθηκε και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Αβονίγι ύστερα από καραμπόλα.

Στην επανάληψη η Γουέστ Χαμ, πίεσε είχε δυο δοκάρια με τον Μπενράχμα και φάσεις για γκολ. Η Νότιγχαμ ήταν βέβαια εκείνη που έκανε το 2-0 αλλά το γκολ σωστά ακυρώθηκε.

Στο 62’ ο Χέντερσον μπλόκαρε το πέναλτι του Ράις στη δεξιά γωνία (!) και κράτησε το 1-0, σε μια φάση όπου καταλογίστηκε η παράβαση αφού έγινε χρήση VAR. Στη συνέχεια η Γουέστ Χαμηλή πίεσε, προσπάθησε αλλά η