Serie A: Απόδραση για Ίντερ, διπλό η Τορίνο στη Μόντσα (hls)

Η Ίντερ απέδρασε με το διπλό από τη Λέτσε, την ώρα που η Τορίνο... καλωσόρισε στη Serie A τη νεοφώτιστη Μόντσα!

Η Ίντερ τα... χρειάστηκε κόντρα στην Λέτσε, όμως τελικά πήρε τους τρεις βαθμούς στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ο Ρομέλου Λουκάκου χρειάστηκε μόλις... ενάμισι λεπτό για να σκοράρει στο δεύτερο ντεμπούτο του με την Ίντερ, αλλά η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι έφτασε στις καθυστερήσεις για να νικήσει 1-2 τη Λέτσε στο «Βία ντελ Μάρε», στην πρεμιέρα του ιταλικού πρωταθλήματος.

Το γρήγορο γκολ του Βέλγου, που επέστρεψε στο Μιλάνο ως δανεικός από την Τσέλσι, δεν ήταν αρκετό για να «καθαρίσουν» το παιχνίδι οι «νερατζούρι», οι οποίοι ισοφαρίστηκαν στις αρχές του β΄ μέρους από τον Σισέι. Στη συνέχεια η Ίντερ σπατάλησε αρκετές ευκαιρίες, μέχρι να φτάσουμε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Ντάμφρις που είχε μπει αλλαγή και νωρίτερα είχε δοκάρι)σκόραρε από κοντά μετά από εκτέλεση κόρνερ και χάρισε στην ομάδα του τη νίκη.

Στο άλλο βραδινό ματς, η Τορίνο... καλωσόρισε στη Serie A τη νεοφώτιστη Μόντσα του Σίλβιο Μπερλουσκόνι, νικώντας τη σχετικά εύκολα με 2-1.