Τουλούζ-Νις 1-1: Από μηχανής Θεός ο Ράμσεϊ

Ο Άαρον Ράμσεϊ ήρθε από τον πάγκο για να "σώσει την παρτίδα" για την Νις (1-1) απέναντι στην αξιόμαχη νεοφώτιστη Τουλούζ. Το πανόραμα της πρώτης αγωνιστικής στην Ligue 1

Η Τουλούζ έβαλε δύσκολα στην υποψήφια αντίπαλο του Άρη στα πλέι οφ του Conference League, Νις όμως ο Άαρον Ράμσεϊ χρειάστηκε μόλις ένα λεπτό στον αγωνιστικό χώρο για να δώσει την ισοπαλία (1-1) στην ομάδα του.

Οι νεοφώτιστοι, στην επιστροφή τους ύστερα από δύο χρόνια στην Ligue 1, κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στα 20 λεπτά αγώνα με τον Νταλίγκα από ασίστ του Φαν ντεν Μπούμεν.

Η Νις όμως δεν το έβαλε κάτω και είδε το νέο της μεταγραφικό απόκτημα, τον Άαρον Ράμσεϊ, να σκοράρει στο 78' ενώ είχε μπει στο ματς μόλις λίγα δευτερόλεπτα πριν.

Οι ενδεκάδες:

ΤΟΥΛΟΥΖ: Ντιπέ, Νικολάισεν, Ρουά, Ντεσλέ, Σιλά, Σπιρίνγκς, Φαν ντεν Μπούμεν, Ενγκουμού, Σαϊμπί, Ρατάο, Νταλίνγκα

ΝΙΣ: Μπάλκα, Τοντιμπό, Ντάντε, Μπαρ, Λοτόμπα, Ροσάριο, Τουράμ, Μπέκα Μπέκα, Στενγκς, Γκουίρι, Ντελόρ