Championship: Ήττα στην πρεμιέρα για Νόριτς και Γιαννούλη

Η Νόριτς γνώρισε την ήττα στην πρεμιέρα των υποχρεώσεών της στη φετινή Championship  της Αγγλίας, με 1-0 από την Κάρντιφ. Βασικός ξεκίνησε ο Δημήτρης Γιαννούλης.

Με το… αριστερό ξεκίνησε η Νόριτς την πορεία της στο νέο πρωτάθλημα της Championship στην Αγγλία. Τα «καναρίνια», που την περασμένη αγωνιστική περίοδο υποβιβάστηκαν από την Premier League, ηττήθηκαν 1-0 από την Κάρντιφ στην Ουαλία.

Για τους φιλοξενούμενους ο Δημήτρης Γιαννούλης ξεκίνησε στο βασικό σχήμα και αντικαταστάθηκε στο 84ο λεπτό της συνάντησης από τον Ερνάντες, ενώ το μοναδικό γκολ της συνάντησης πέτυχε για τους γηπεδούχους ο Σόγιερς στο 49’.

Μάλιστα, η Νόριτς ολοκλήρωσε το παιχνίδι και με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Χάνλεϊ στο 85’ με δεύτερη κίτρινη.

Το προφίλ της πρεμιέρας
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (29/7): Χάντερσφιλντ – Μπέρνλι 0-1
ΣΑΒΒΑΤΟ (30/7)
Μπλάκμπερν – ΚΠΡ 1-0, Μπλάκπουλ – Ρέντινγκ 1-0, Μίλγουολ – Στόουκ 2-0, Κάρντιφ – Νόριτς 1-0, Λούτον – Μπέρμιγχαμ 0-0, Ρόδεραμ – Σουόνσι 1-1, Χαλ – Μπρίστολ Σίτι 2-1, Γουίγκαν – Πρέστον 0-0
19.30: Μίντλεσμπρο – Γουέστ Μπρόμιτς Άλμπιον.