Μπάγερν: Ντεμπούτο με γκολ οι Μανέ και Ντε Λιχτ - Τραυματίστηκε ο Ολλανδός

Στο φιλικό με την DC United οι δύο λαμπερές μεταγραφές των Βαυαρών, Μανέ και Ντε Λιχτ βρήκαν δίχτυα, ωστόσο ο Ολλανδός αμυντικός αποχώρησε τραυματίας.

Φιλική αναμέτρηση με την DC United έδωσε η Μπάγερν Μονάχου και επικράτησε με το εμφατικό 6-2. Οι Βαυαροί σκόραραν έξι φορές και είδαν τις δύο λαμπερές μεταγραφές τους, Σάντιο Μανέ και Ματίας Ντε Λιχτ να σκοράρουν τα πρώτα τους – ανεπίσημα – τέρματα.

Ο Σενεγαλέζος επιθετικός με εκτέλεση πέναλτι στο 4ο λεπτό του ματς, ενώ ο Ολλανδός αμυντικός μπήκε στο τελευταίο 20λεπτο με αλλαγή και σκόραρε με αριστερό βολέ στην κίνηση ελάχιστα δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

Βέβαια, αποχώρησε με πρόβλημα τραυματισμού, ωστόσο, οι πρώτες πληροφορίες δεν προκαλούν ανησυχία.