Bundesliga: Πέρασε με τριάρα από το Μπίλεφελντ η Μπάγερν (highlights)

Ακάθεκτη προς την κατάκτηση ενός ακόμα τίτλου προχώρησε η Μπάγερν, περνώντας εύκολα από το Μπίλεφελντ. Όλα τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία στη Bundesliga.

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε το απόγευμα της Κυριακής η Μπάγερν Μονάχου, για την 30ή αγωνιστική της Bundesliga.

Οι Βαυαροί δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερα προβλήματα στο Μπίλεφελντ απέναντι στην τοπική Αρμίνια, σκοράροντας δις στο α' ημίχρονο και ολοκληρώνοντας τη... δουλειά στα τελευταία λεπτά με ένα τρίτο γκολ, για να φτάσουν στο τελικό 0-3.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα το γεγονός ότι... δεν σκόραρε ο Λεβαντόφσκι, ο οποίος ωστόσο έδωσε την ασίστ στον Μουσιάλα στο τρίτο γκολ που επιτεύχθηκε στο 85ο λεπτό της συνάντησης.