Σκόραρε πάλι ο Αχμέντ Χασάν

Το ένατο γκολ του στη σεζόν πέτυχε ο Αχμέντ Χασάν που παίζει δανεικός από τον Ολυμπιακό στην Κόνιασπορ

Συνεχίζει τη μάχη για την έξοδο στο Champions Legaue η Κόνιασπορ έχοντας πάντα πρωταγωνιστή τον Αχμέντ Χασάν που αγωνίζεται στην τουρκική ομάδα με τη μορφή δανεισμού από τον Ολυμπιακό.

Η Κόνιασπορ νίκησε την Γκαζιαντέπ με 4-1 και έμεινε ένα βαθμό πίσω από την Φενερμπαχτσέ στην τρίτη θέση, εξακολουθώντας να διεκδικεί το εισιτήριο για την κορυφαία διοργάνωση, πέντε αγωνιστικές πριν από το τέλος του πρωταθλήματος.

Ο Χασάν πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του, η οποία έπαιζε με παίκτη παραπάνω από το πρώτο ημίχρονο λόγω αποβολής του Ερντογκάν στο 39', λίγο πριν σκοράρει ο Αιγύπτιος άσος. Με την Κόνιασπορ να πετυχαίνει άλλα δύο γκολ στην επανάληψη.

Ο έμπειρος σέντερ φορ επέστρεψε στο αρχικό σχήμα της ομάδας του, καθώς μετά το γκολ επί της Γαλατά τον περασμένο μήνα έπαιζε ως αλλαγή στα επόμενα παιχνίδια. Και επέστρεψε με γκολ, φτάνοντας τα εννιά στη φετινή περίοδο, ενώ έχει δώσει και πέντε ασίστ.