Γιουβέντους – Μπολόνια 1-1: Γκέλα για την «Γηραιά Κυρία»…

Η Γιουβέντους στο 96' ισοφάρισε την Μπολόνια σε 1-1 και απέφυγε τουλάχιστον την εντός έδρας ήττα

Πολύτιμο έδαφος έχασε η Γιουβέντους καθώς παραχώρησε ισοπαλία (1-1) στην αδιάφορη Μπολόνια και μάλιστα πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο 96'. Οι «ασπρόμαυροι» παρέμειναν στους 63 βαθμούς και δεν κατάφεραν να πλησιάσουν στη βαθμολογία Μίλαν, Ίντερ και Νάπολι. Η «Μεγάλη Κυρία» στα τελευταία έξι παιχνίδια της μετρούσε πέντε νίκες και μία ήττα, αλλά σήμερα δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο. Οι νικητές ολοκλήρωσαν το ματς με εννέα παίκτες καθώς στο 84' αποβλήθηκαν οι Μέντελ και Σουμαρό.

Οι φιλοξενούμενοι πάγωσαν το γήπεδο στο 52’ όταν ο Μάρκο Αρναούτοβιτς έγραψε το 0-1. Το 1-1 πέτυχε στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βλάχοβιτς.