Τραμπζονσπόρ - Καραγκουμρούκ 1-1: Νέο... στραβοπάτημα για τους πρωτοπόρους

Για τέταρτη διαδοχική αγωνιστική η Τράμπζονσπορ δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τρίποντο, καθώς «κόλλησε» με σκορ 1-1 με την Καραγκουμρούκ

Για ένα ακόμη ματς, το τέταρτο διαδοχικό, η Τράμπζονσπορ έμεινε μακριά από τις νίκες καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την 10η της βαθμολογίας, Καραγκουμρούκ στην Τραπεζούντα.

Ο Τάσος Μπακασέτας επέστρεψε και αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι, ενώ στον πάγκο έμεινε ο Μανώλης Σιώπης, ο οποίος επέστρεψε και αυτός στην αποστολή μετά την απουσία του για κάρτες κόντρα στην προτελευταία Γκαζιαντέπ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με ωραία εκτέλεση φάουλ του Μπίλια. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και έφεραν το ματς στα ίσα στο 58’ με τον Ούγκο.

Η ομάδα της Τραπεζούντας μετράει τρεις διαδοχικές ισοπαλίες και μια ήττα στα τελευταία τέσσερα ματς, όμως παραμένει στην πρώτη θέση με 73 βαθμούς, 14 περισσότερους από τη δεύτερη, Φενέρμπαχτσε (59), έχοντας παιχνίδι περισσότερο.