Σπέτσια-Βενέτσια 1-0: «Buzzer beater» παραμονής!

Η Σπέτσια με τέρμα του Γκιάσι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων «ξέρανε» την Βενέτσια και ξέφυγε με 10 βαθμούς από την ζώνη του υποβιβασμού!

Η Σπέτσια με «Buzzer beater» του Γκιάσι στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων επικράτησε με 1-0 της Βενέτσια και ξέφυγε με 10 βαθμούς από την ζώνη του υποβιβασμού!

Τι κι αν οι φιλοξενούμενοι είχαν περισσότερες τελικές από τους γηπεδούχους; Οι παίκτες του Τιάγκο Μότα δημιούργησαν καλύτερες ευκαιρίες και εν τέλει στο φινάλε πήραν μια σπουδαία νίκη με την οποία σκαρφάλωσαν στην 14η θέση της βαθμολογίας με 32 πόντους.

Η ομάδα της Βόρειας Ιταλίας βρίσκεται πλέον 10 πόντους μακριά από την ζώνη του υποβιβασμού, εκεί όπου παρέμεινε η Βενέτσια η οποία με 22 βαθμούς βρίσκεται στην προτελευταία θέση έστω και με ματς λιγότερο.