Ναντ - Λιλ 0-1: Απόδραση και «ζωντανή» για Ευρώπη

Η Λιλ πέρασε νικηφόρα από το «Μποζουάρ» επικρατώντας με το μίνιμουμ σκορ της Ναντ παίζοντας με δέκα για 25 λεπτά και διατήρησε «ζωντανές» τις ελπίδες της για έξοδο στην Ευρώπη. Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία στη Ligue 1.

Οι ελπίδες δεν είναι με το μέρος της, όμως η Λιλ θα παλέψει μέχρι το φινάλε για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Η πρωταθλήτρια Γαλλίας επικράτησε 1-0 της Ναντ στο «Μποζουάρ» για την 29η αγωνιστική του Σαμπιονά και παρέμεινε στο κόλπο για την είσοδο στις προνομιούχες θέσεις της βαθμολογίας. Δεύτερη σερί ήττα για τα «καναρίνια» που έμειναν πίσω στη «μάχη» για την Ευρώπη.

Όσον αφορά το ματς, οι «Λιλουά» προηγήθηκαν στο 41ο λεπτό με τον Ονανά και παρότι έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 64', καθώς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Γουεά, κατάφεραν να φύγουν αλώβητοι από τη Νάντη.