Τζένοα - Τορίνο 1-0: Εξάποντο... με δέκα παίκτες!

Η Τζένοα πανηγύρισε μια σπουδαία νίκη επί της Τορίνο με 1-0 για την 30η αγωνιστική της Serie Α, αγωνιζόμενη με παίκτη λιγότερο για 70 λεπτά!

Μετά από πέντε ισοπαλίες, η Τζένοα πήρε πολύτιμη νίκη με 1-0 επί της Τορίνο, στην προσπάθειά της να παραμείνει στην κατηγορία, αγωνιζόμενη μάλιστα με δέκα παίκτες για 70 λεπτά.

Ο Μανόλο Πορτανόβα άνοιξε το σκορ στο 14' για τους γηπεδούχους, διαμορφώνοντας στο τελικό αποτέλεσμα. Όμως στο 24' ο Όστιγκαρντ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη, αφήνοντας τους Γενοβέζους με δέκα παίκτες.

Η Τορίνο προσπάθησε να εκμεταλλευτεί, είχε κάποιες ευκαιρίες, ωστόσο, παρά την υπεροχή της στην κατοχή δεν μπόρεσε να βρει τον δρόμο στα δίχτυα, χαρίζοντας στην Τζένοα ένα πολύτιμο... εξάποντο!