«Τεσσάρα» για την Τραμπζονσπόρ με βασικό Σιώπη και αλλαγή τον Μπακασέτα

Ευρεία νίκη πέτυχε η Τραμπζονσπόρ των Μανώλη Σιώπη και Τάσου Μπακασέτα στην τουρκική Super Lig, επικρατώντας 4-2 της Γκέζντεπε.

Μόνο για μία αγωνιστική έμεινε μακριά από τα τρίποντα η Τραμπζονσπόρ, η οποία το Σάββατο επανήλθε στον δρόμο των επιτυχιών με ευρεία νίκη επί της Γκέζντεπε.

Η ομάδα των Μανώλη Σιώπη (έπαιξε βασικός βγάζοντας όλο το 90λεπτο) και Τάσου Μπακασέτα (μπήκε ως αλλαγή στο 75' στη θέση του Αμπντουλκαντίρ Ομούρ) δυσκολεύτηκε αρκετά από τους μαχητικούς φιλοξενούμενους, ωστόσο έφτασε με ανατροπή στο τελικό 4-2.

Η Γκέζντεπε προηγήθηκε στο 31' με τον Ακμπουνάρ, όμως η Τραμπζονσπόρ απάντησε δις με τους Νουκέμε (34') και Ομούρ (37'), με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν με τον Αϊντογκντού στο 43' σε 2-2, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν οι Τζανινί στο 49' και ξανά ο Ομούρ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης.