Καμπούρ - Άγιαξ 2-3: Πήρε το θρίλερ στο 92' με λυτρωτή Γκράβενμπερχ!

Ο Άγιαξ επιβλήθηκε στις καθυστερήσεις κόντρα στην Καμπούρ με 2-3 για την 26η αγωνιστική της Eredivisie, με σουτ-κεραυνό του Γκράβενμπερχ.

Παραλίγο να στραβοπατήσει για δεύτερο σερί ματς ο Άγιαξ, όμως στο φινάλε πήρε το τρίποντο κόντρα στην Καμπούρ για την 26η αγωνιστική της Eredivisie.

Ο «Αιάντας» πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με τους Τάντιτς και Αλέ ήδη από το πρώτο ημίχρονο, όμως οι γηπεδούχοι δεν έμειναν με σταυρωμένα στα χέρια.

Στο 48' μείωσαν με τον Καλόν σε 2-1, ενώ έφεραν τον παιχνίδι ίσα με τον Γιόστεν να ισοφαρίζει στο 79'.

Τελικά, στο 92' ο Ράιαν Γκράβενμπερχ έδωσε με σουτ-βολίβα το πολυπόθητο τρίποντο στην πρωτοπόρο ομάδα του Τεν Χαγκ και την έστειλε στο +5 έστω και με ματς περισσότερο από την 2η Αϊντχόφεν.