Αννόβερο - Λειψία 0-4: Το Red Bull δίνει φτερά...

Την πρόκρισή της στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου Γερμανίας εξασφάλισε η Red Bull Λειψία, η οποία συνέτριψε εκτός έδρας το Αννόβερο με σκορ 0-4.

Η Λειψία επιβλήθηκε με 0-4 επί του Αννόβερου εκτός έδρας και πήρε την πρόκριση για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Γερμανίας.

Η κατηγορία που χωρίζει τις δύο ομάδες φάνηκε και μέσα στον αγωνιστικό χώρο, με τους φιλοξενούμενους να καθαρίζουν ουσιαστικά την πρόκριση μέσα σε 5 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, χάρη σε δύο γκολ του Κρίστοφερ Ενκουνκού (17'-22').

Άλλο ένα πεντάλεπτο χρειάστηκε στην επανάληψη για να γίνει 0-4 το 0-2 του πρώτου μέρους από τους Λάιμερ (67') και Αντρέ Σίλβα (73'), ώστε η Λειψία να σφραγίσει την πρόκρισή της στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου.