Σταντάρ Λιέγης - Γάνδη 0-1: Παλικαρίσια νίκη για την αντίπαλο του ΠΑΟΚ

Με τέρμα στο 87ο λεπτό, η Γάνδη επικράτησε της Σταντάρ στη Λιέγη, παίζοντας για ένα ημίχρονο με δέκα παίκτες.

Σημαντική νίκη και μάλιστα με παλικαρίσιο τρόπο για την Γάνδη. Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στους «16» του Europa Conference League, επικράτησε 1-0 της Σταντάρ στη Λιέγη, παίζοντας από το 45' με δέκα λόγω αποβολής του άλλοτε «ερυθρόλευκου», Οτζίτζα Οφόε.

Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης πέτυχε ο Τισουνταλί. Έτσι, η Γάνδη ανέβηκε στους 49 βαθμούς, ούσα και στο -3 από την τετράδα και τα Playoffs, ενώ η Σταντάρ έμεινε 14η (29β.).

Για τη Γάνδη έπαιξαν οι: Ρουφ, Χάντσε Όλσεν, Ενγκαντό, Γκοντό (46' Τορουναριγκά), Κάστρο Μόντες, Κουμς, Οβουσού (46' Μπέζους), Φορτούνα (46' Χιούλσαγκερ), Οτζίτζα Οφόε, Τισουνταλί (90+1' Οκούμου), Ντεπουάτρ