Serie A: Γλίτωσε το «κάζο» η Ρόμα, 2-2 με τη Βερόνα

Η Βερόνα έβαλε δύσκολα της Ρόμα, προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο 20λεπτο αλλά οι «τζιαλορόσι» κατάφεραν στο 84' να σώσουν τον βαθμό και να μείνουν κοντά στις ευρωπαϊκές θέσεις. Τρίτη διαδοχική ισοπαλία για τους Ρωμαίους.

Και πάλι καλά να λέει η Ρόμα. Οι πρωτευουσιάνοι αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 με τη Βερόνα στο «Ολίμπικο», φέρνοντας το ματς στα ίσα στο 84ο λεπτό, ενώ βρέθηκαν με δύο τέρματα πίσω στο σκορ από το πρώτο 20λεπτο.

Οι «τζαλομπλού» πήραν προβάδισμα με το... καλημέρα με τέρμα του Μπάρακ (5') και στο 20' «πάγωσαν» τη Ρόμα με τον Ταμέζε. Μάλιστα, στο 33' ακυρώθηκε και τρίτο τέρμα της Βερόνα ύστερα από επέμβαση του VAR.

Οι αλλαγές του Μουρίνιο στο δεύτερο μέρος, τον γλίτωσαν από το κάζο. Συγκεκριμένα, οι Βολπάτο και Μπόβε σκόραραν στο 65' και στο 84' αντίστοιχα για το 2-2. Να σημειωθεί πως στο 91' αποβλήθηκε ο Πορτογάλος τεχνικός.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Ρόμα έφτασε τις τρεις διαδοχικές ισοπαλίες ωστόσο παραμένουν στο κόλπο για τα ευρωπαϊκά εισιτήρια.