Serie A: Βγήκε από επικίνδυνη ζώνη η Βενέτσια με «διπλό» κι ανατροπή στο Τορίνο (1-2)!

Η Βενέτσια, που δεν κέρδιζε από τον... Νοέμβρη, επικράτησε, μ' ανατροπή, 2-1, στο Τορίνο, της «γκρανάτα» και βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη της Serie A. Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η βαθμολογία.

Από... πέρσι και πιο συγκεκριμένα τις 21 Νοέμβρη είχε να κερδίσει η Βενέτσια κι έσπασε το... ρόδι το βράδυ του Σαββάτου (12/02) στο Τορίνο κόντρα στην τοπική «γκρανάτα».

Το υπέρ της 2-1, που ήρθε μ' «ολική επαναφορά», της επέτρεψε να βγει από την επικίνδυνη ζώνη.

Για να επικρατήσει η ομάδα του Βένετο -που είχε τρεις ισοπαλίες (όλες 1-1) σε 10 ματς - χρειάστηκε όχι μόνο να αντιπαρέλθει του γρήγορου (5') γκολ του Μπρέκαλο των γηπεδούχων σκοράροντας με τους Χαπς (38') και Τσιμιγκόϊ (46'), αλλά κι ενός «θρίλερ» στο φινάλε.

Στο 90' γκολ του (επανακάμψαντα από τραυματισμό μετά τις 28/11) Μπελότι ακυρώθηκε μέσω VAR για οφσάιντ του Πομπέγκα και στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων έμεινε με 10 λόγω αποβολής του Οκερέκε.

Ωστόσο άντεξε και τα εναπομείναντα 6 λεπτά του εξτρά χρόνου υποχρεώνοντας την Τορίνο στη 2η σερί ήττα και αφήνοντας την μ' έναν πόντο σε 3 αγωνιστικές...