Bundesliga: Επιστροφή στις νίκες για Λειψία και... προσπέρασμα επί της Κολωνίας (3-1)!

Η Λειψία επικράτησε με 3-1 της Κολωνίας στο εναρκτήριο ματς της 22ης αγωνιστικής της Bundesliga, επιστρέφοντας στις επιτυχίες και προσπερνώντας τους «τράγους» στην βαθμολογία μπήκε στην 4αδα. Τα αποτελέσματα κι οι σκόρερς.

Δεν πτοήθηκε από την ήττα (3-2) στο Μόναχο κόντρα στην πρωτοπόρο Μπάγερν, που της διέκοψε το νικηφόρο σερί των τριών αγώνων η Λειψία κι επέστρεψε στις επιτυχίες κόντρα στην Κολωνία στο εναρκτήριο ματς της 22ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Το 3-1 την έφερε πάνω από τους «τράγους» στην βαθμολογία αφού έως μέχρι την έναρξη του αγώνα υπολειπόταν αλλά και στην τετράδα (που οδηγεί στο Champions League) με ματς περισσότερο από τους υπόλοιπους «μνηστήρες» του «σεντονιού».

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ενκουνκού (25') και διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Ντάνι Όλμο (54'), με τον Ανχελίνιο να πετυχαίνει το τρίτο τέρμα (57') από ασίστ του Ισπανού.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε το Λεμπέρλ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων για τους φιλοξενούμενους που μετά από δύο αγωνιστικές με συγκομιδή τεσσάρων πόντων... ξανακύλισαν