Παρί Σεν Ζερμέν - Νις 0-0 (5-6): Οι «Αετοί» την πέταξαν εκτός Κυπέλλου!

Μετά από ένα άκαρπο 90λεπτο, η Νις κέρδισε 6-5 την Παρί Σεν Ζερμέν στα πέναλτι και την άφησε εκτός Κυπέλλου. Ήρωας για τους «Αετούς» ο πορτιέρε Μπούλκα που παίζει στην ομάδα της Νίκαιας ως δανεικός από τους Παριζιάνους.

Αποκλεισμό-σοκ στη φάση των «16» του Κυπέλλου Γαλλίας γνώρισε η Παρί Σεν Ζερμέν από τη Νις, καθώς έμεινε στο 0-0 για 90 λεπτά και ο δικός της γκολκίπερ, Μπούλκα, που παίζει δανεικός στους «αετούς» την πέταξε εκτός συνέχειας.

Μοιραίοι για τους Παριζιάνους οι Παρέδες και Σιμόνς.

Η Παρί είχε αποτύχει να νικήσει την ομάδα της γαλλικής Ριβιέρας και στο πρωτάθλημα, με τον Μαουρίσιο Ποτσετίνο να ρίχνει στη μάχη από το πρώτο λεπτό τον Λιονέλ Μέσι, αλλά να κρατά στον πάγκο τον Κιλιάν Εμπαπέ.

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος, οι δύο ομάδες είχαν τις στιγμές τους και τελικά οδηγήθηκαν στα πέναλτι, με τον Πολωνό τερματοφύλακα της Νις να γίνεται ο ήρωας της βραδιάς και να υπογράφει την πρόκριση της ομάδας του στην επόμενη φάση.