Τραμπζονσπόρ: Νέο στραβοπάτημα με διπλό χαμένο πέναλτι Μπακασέτα στο φινάλε!

Ο Τάσος Μπακασέτας αστόχησε σε... διπλό πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Γκιρεσούνσπορ και η Τραμπζονσπόρ έμεινε για 2ο διαδοχικό ματς μακριά από τη νίκη.

Με μοιραίο τον Τάσο Μπακασέτα, η Τραμπζονσπόρ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Γκιρεσούνσπορ εντός έδρας. Μάλιστα αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική αναμέτρηση που η ομάδα της Τραπεζούντας δεν κερδίζει αλλά και τρίτη στις τελευταίες τέσσερις.

Ο αρχηγός της Εθνικής μας ομάδας μπορούσε να χαρίσει το τρίποντο στην ομάδα του στο φινάλε, όμως το πέναλτι που εκτέλεσε σταμάτησε στα πόδια του αντίπαλου τερματοφύλακα. Ο διαιτητής έδωσε τότε επανάληψη λόγω παράβασης, με τον Κοτσούκ να αποκρούει ξανά!

Σημειώνεται πως στο 78ο λεπτό πέρασε στο ματς ο Μανώλης Σιώπης, με την Τράμπζονσπορ να βρίσκεται μετά από αυτό το αποτέλεσμα στο +9 από τη 2η, Κόνιασπορ, αλλά να έχει ένα ματς περισσότερο.