Ligue 1: Επιστροφή στις νίκες για Παρί Σεν Ζερμέν (2-0) κόντρα στην Μπρεστ!

Η Παρί Σεν Ζερμέν που είχε μόνο μία επιτυχία στους τελευταίους της 5 αγώνες πρωταθλήματος επέστρεψε στα τρίποντα κερδίζοντας την Μπρεστ με 2-0 για την 21η αγωνιστική της Ligue 1 με γκολ των Εμπαπέ και Κέρερ. Τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και η βαθμολογία.

Από δύο ισοπαλίες με το ίδιο σκορ (1-1) προερχόταν η Παρί Σεν Ζερμέν της μίας νίκης στα τελευταία πέντε ματς.

Ωστόσο οι Παριζιάνοι (χωρίς Μέσι - Νεϊμαρ και με τον Σέρχιο Ράμος να μπαίνει στην επανάληψη) νίκησαν την Μπρεστ με 2-0.

Τα γκολ για την ομάδα του Ποτσετίνο, ένα ανά ημίχρονο, οι Εμπαπέ και Κέρερ, ενώ είχε δοκάρι ο Βεράτι.

Έτσι οι Παριζιάνοι επέστρεψαν στο +11 από τη δεύτερη Νις, ενώ η Μπρεστ (που απείλησε μόνο στο ξεκίνημα τον Ντοναρούμα) γνώρισε τη δεύτερη ήττα της χωρίς σκορ κι έχει απολογισμό ενός πόντου σε 4 αγωνιστικές.