H Σίτι νίκησε με ανατροπή την Μπάγερν (vid)

Η Μάντσεστερ Σίτι βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο 24 λεπτό από την Μπάγερν Μονάχου, αλλά οι «πολίτες» έκαναν την μεγάλη ανατροπή νικώντας με 3-2.

Η ομάδα του Νίκο Κόβατς μπήκε «φουριόζα» στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκε με τον 19χρονο Σαμπανί στο 15', με τον Άριεν Ρόμπεν να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του στο 24'.

Ο Μπερνάρντο Σίλβα μείωσε σε 2-1 για το «σύνολο» του Πέπε Γκουαρδιόλα (που αντιμετώπισε την πρώην ομάδα του) στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους (45+1), με τον Ν'Μετσά να φέρνει το ματς στα ίσα στο 51'. Στο 70' ο Σίλβα με το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το τελικό 3-2 υπέρ των Άγγλων.

Η Μπάγερν ολοκλήρωσε την αμερικανική περιοδεία της με δύο ήττες και μια νίκη απέναντι στην Παρί με 3-1 στο Κλάνγκεφουρτ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Μπάγερν: Ούλραϊχ, Ρίτσαρντς, Αλάμπα, Μάϊερ, Ραφίνια, Ρόμπεν, Ριμπερί, Βίλ, Σαμπανί, Κομάν, Βάγκνερ
Αλλαγές: Ζίρκζι, Ζίλα, Γκνάμπρι, Γιόχανσον

Μάντσεστερ Σίτι: Μπράβο, Ζιντσένκο, Γκαρθία, Γκραντ, Λαπόρτ, Λουίζ, Φόντεν, Μπόλτον, Μαχρέζ, Ντίαζ, Νμετσά
Αλλαγές: Χάρισον, Γκόμες, Γκαρ, Μπερνάμπ, Μπερνάρντο Σίλβα