Κύπελλο Γαλλίας: Διεκόπη, λόγω επεισοδίων το ματς της Παρί με την Λιόν!

Η αναμέτρηση της Παρί (2ης Κατηγορίας) με την Λιόν, διεκόπη, λόγω επεισοδίων, στο ημίχρονο, με τους οπαδούς των δύο ομάδων να εκτοξεύουν αντικείμενα, πριν εισβάλουν στον αγωνιστικό χώρο, για να λύσουν εκεί τις διαφορές τους...

Η μάστιγα των επεισοδίων που έχουν αμαυρώσει την φετινή ποδοσφαιρική σεζόν στη Γαλλία έκανε την εμφάνιση της και στο Κύπελλο.

Η εναρκτήρια αναμέτρηση της φάσης των «32» του Κυπέλλου, μεταξύ Παρί (2ης Κατηγορίας) και Λιόν ξεκίνησε μεν, αλλά δεν τελείωσε ποτέ...

Η αναμέτρηση διεκόπη στο ημίχρονο (με το σκορ στο 1-1), κατά τη διάρκεια του οποίου μερίδα οπαδών των φιλοξενούμενων άρχισε να εκτοξεύει φωτοβολίδες προς σ' εκείνους των γηπεδούχων, με την κατάσταση να μεταφέρεται και εντός αγωνιστικού χώρου.

Την ίδια στιγμή, οι δύο ομάδες παρέμεναν στα αποδυτήρια για περίπου 40 λεπτά, με τον διαιτητή να αποφασίζει εντέλει την οριστική διακοπή του αγώνα, κάτι που ανακοινώθηκε εν συνεχεία κι από τα μεγάφωνα του γηπέδου.