Coppa Italia: Σαμπντόρια και Λέτσε συμπλήρωσαν τους «16»!

Η Σαμπντόρια νίκησε 2-1 την Τόρινο και η Λέτσε εκτός έδρας την Σπέτσια με 2-0 συμπληρώνοντας τους «16» του Coppa Italia. Με την Γιουβέντους οι Γενοβέζοι και την Ρόμα η ομάδα της Serie B στην επόμενη φάση

Τo «παζλ» των ομάδων, που συνθέτουν τους «16» στο Coppa Italia συμπλήρωσαν Λέτσε και Σαμπντόρια.

Η πρώτη (ομάδα της Serie B) έκανε την έκπληξη αποκλείοντας την Σπέτσια, με νίκη εκτός έδρας 2-0

Στον πάγκο έμεινε ο Δημήτρης Νικολάου για την ηττημένη ομάδα της Λιγκούρια.

Ο Λιστκόφσκι άνοιξε το σκορ στο 43’ ενώ ο Καλαμπρέζι στο 55ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ που έφερε την Ρόμα αντιμέτωπη με την ομάδα της Πούλια.

Στο έτερο ματς, μεταξύ ομάδων της κορυφαίας κατηγορίας, οι Γενοβέζοι νίκησαν την Τορίνο, στο «Λουίτζι Φεράρις», με 2-1.

Οι «μπλουτσερκιάτι» πήραν το προβάδισμα νωρίς (16'), με τον Μαντραγκόρα να ανατρέπει τον Ντεπάολι και τον Κουαλιαρέλα να ευστοχεί στο πέναλτι.

Η «γκρανάτα» έφτασε στην ισοφάριση με τον ίδιο τρόπο (54') και τον Μαντραγκόρα να… εξιλεώνεται, κάνοντας το 1-1 από τα 11 βήματα, μετά την παράβαση του Τσαμπό στον Λινέτι.

Ωστόσο, η Σαμπντόρια βρήκε και δεύτερο γκολ, έξι λεπτά αργότερα, με το βολέ του Βέρε με το αριστερό, μετά από σέντρα του Τσιέρβο και πήρε την πρόκριση που την έστειλε πάνω στη Γιουβέντους.